پیشنهاد سود آور معاون وزیر جهاد کشاورزی به افراد جویای کار

پیشنهاد سود آور معاون وزیر جهاد کشاورزی به افراد جویای کار

محمدعلی طهماسبی امروز در افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی باغبانی، نهاده ها، گلخانه، گیاهان دارویی و ماشین آلات و صنایع وابسته اظهار داشت: زنجیره پس از تولید محصولات باغی شامل پیش سردکن ها، فرآوری اولیه و ثانویه، بسته بندی و حمل و نقل است که برای کاهش هزینه های تولید ایجاد آنها لازم است تا تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و بازرگانان نیز از آن سود ببرند.

وی افزود: ایجاد زنجیره تولید و توزیع در بخش باغی نه تنها سبب افزایش ارزش افزوده برای تولیدکنندگان، صنعت فرآوری و تجار میشود بلکه رونق تولید و افزایش سرمایه در این بخش را به دنبال دارد.

این مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی اظهار داشت: توسعه گلخانه ها و صنایع گلخانه ای از اولویت های این وزارتخانه است؛ اکنون حدود 13 هزار و 600 هکتار گلخانه در کشور وجود دارد و قرار است امسال 2 هزار و 760 هکتار گلخانه جدید به آن اضافه شود.

طهماسبی یادآور شد: صنعت گلخانه ای نه تنها کسب و کاری جدید برای بخش خصوصی است، بلکه کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری در تولید را به دنبال دارد.

معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی درباره به کارگیری دانش «کشت بافت» گفت: کشت بافت از فعالیت های نوظهور است که در سالهای اخیر در ایران رونق پیدا کرده و توانسته تاکنون تعداد قابل توجهی فارغ التحصیل و سرمایه گذار جذب کند تا جایی که انجمن صنفی کشت بافت با انتصاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تشکیل شد تا نظمی به سیستم کشت بافت کشور بدهد.

وی روش کشت بافت را دارای فناوری های پیشرفته (های تک) عنوان کرد و گفت: اکنون تولیدکنندگان محصولات باغی، گل و گیاهان زینتی، گیاهان دارویی، درخت و درختچه مثمر و غیرمثمر در بحث کشت بافت فعال شده اند.

طهماسبی با اعلام حمایت وزارت جهادکشاورزی از روش کشت بافت اظهار داشت: در بخش باغبانی به دلیل سرمایه گذاری های بلندمدت، می توان با استفاده از روش کشت بافت، ارقام نهال و پایه سالم تولید کرد که در توسعه تولیدات موثر خواهد بود.

وی افزود: افراد جویای کار برای داشتن یک فعالیت کاری مناسب و سودآور می توانند در حوزه کشت بافت ورود کنند.

بنابراین گزارش،کشت بافت، رشد بافت‌ها یا سلول‌ها بصورت جداگانه از ارگانیسم است. این کار به طور معمول با استفاده از محیط کشت مایع، نیمه جامد یا جامد انجام می‌شود.